• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı, ilk kez vajinal seks yaparken yırtıldığı ve daha sonra ilk doğumda tamamen kaybolduğu için kadınlarda vajinayı genellikle kısmen kapatan küçük bir deri parçasıdır.

Bazı durumlarda kızlık zarı herhangi bir cinsel aktivite içermeyen başka nedenlerle yırtılır ve çoğu kadın kızlık zarı olmadan doğar. Sonuç olarak, kızlık zarının eski haline getirilmesi veya kadınlarda yeni bir kızlık zarı yerleştirilmesi antalya kızlık zarı dikim merkezinde yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikim süreci nasıl işliyor?

Pek çok kadın kızlık zarının eski haline getirilmesi için operasyona ihtiyaç duyar, birçok nedenden ötürü ameliyat, aslen vajina açıklığını kısmen kapatan bir zar olan kızlık zarının cerrahi olarak onarılmasıdır.

Pek çok kültürde ve dinde çok önemli kabul edilir, onlar için sağlıklı bir kızlık zarı bekaretin göstergesidir.

Kızlık zarı şiddet içeren sporlar, tampon takılması gibi cinsel ilişki dışında pek çok nedenden dolayı yırtılır veya kopar ve bu şartlar altında bazı kadınlar kızlık zarının dikilmesi süreci ile onu yeniden şekillendirmek ister.

Dr. Mustafa Torgaç ve profesyonel tıbbi ekibi, bu tür bir ameliyata ihtiyaç duyulduğunda çekincenin doğasını anlar ve her zaman olduğu gibi, tüm bilgiler kesinlikle gizli kalır, operasyonla başa çıkmada profesyonellik ve hassasiyet sağlar ve ilk konsültasyon sırasında Hastaların kendilerini rahat ve güvende hissetmelerine yardımcı olacak bir hemşire bulunmaktadır.

Kızlık zarı dikimi nedenleri

Bir kadının ameliyat olmayı düşünmesini haklı kılan birçok neden vardır ve bu nedenler şunları içerir:

Psikolojik iyileşme: Bir kadın tecavüze veya cinsel istismara maruz kalmışsa, bu tür tacizin neden olduğu psikolojik zararı telafi etmenin bir yolu olarak kızlık zarını sık sık yırtılır, bazı kadınlar kendilerini fiziksel ve psikolojik olarak istismar olayından önceki haline döndürmek için kızlık zarı dikimi yapmayı tercih eder.

Membran zedelenmesi: İlk cinsel operasyonda sıyrılan sağlıklı bir zarın varlığı bazı kadınlar için çok önemlidir, çünkü bazen tamponlar ve şiddetli sporlar nedeniyle cinsel ilişki öncesinde zar yırtılır, ardından ameliyat cerrahi bir çözüm sağlar.

Yeniden bekaret: Bir kadın yeni bir partnerle ilişkisine başladığında ve daha önce cinsel ilişki sırasında bekaretini kaybettiğinde.

Kızlık zarı dikimi için aday mıyım?

Bu prosedür için en iyi adaylar operasyonla ilgili gerçekçi beklentileri olan sağlıklı kadınlardır. Kızlık zarı dikimi kadınlara bakirelik görüntüsü verebilir.

Bu operasyon tıbben gerekli olmadığı için kadın adayların kızlık zarının eski haline getirilmesi için güçlü bir istek duymaları gerekir.

Kızlık zarı ameliyatı konsültasyonu

Estetik cerrahi işlemi seçmek önemli bir karardır ve asla aceleyle yapılmamalıdır. Bu nedenle Dr.Mustafa Torgaç, hastalarını ve ameliyat olma isteğinin sebebini tanımak için zaman ayırır. Mülakat sırasında hasta genel bir sağlık muayenesinden geçirilir ve görüşme sırasında tam bilgili ve operasyona girmeye hazır olmasını sağlamak için operasyonun tüm gereklerini ve sonuçlarını tartışır. Ayrıca samimi ve özel bir ortamda operasyon hakkında soru sorulabilir.

Kızlık zarı dikiminden ne bekleyebilirsiniz?

Operasyonun istenen sonucu sağlayıp sağlamayacağını belirlemenin en iyi yolu, doktor Mustafa Torgaç ile operasyonla ilgili hedef ve beklentileri tartışma ve ilgili soruları sorma fırsatına sahip olacağınız bir ilk görüşme yapmaktır.

İlk ziyarette antalya kızlık zarı dikimi Dr. Mustafa Torgaç şunları yapacak:

Tıbbi geçmişinizi ve aldığınız ilaçları gözden geçirin.

Süreci ve onunla ilgili tüm süreçleri tartışın.

İhtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre öneriler sağlayın.

Doktor, istek ve beklentilerinizi ve operasyondan arzu ettiğiniz sonuçları dinleyecek, sizinle görüşecek ve sorularınızı cevaplayacaktır.

Operasyon lokal anestezi altında olup operasyon bittikten kısa bir süre sonra evinize dönebileceksiniz.

Operasyon sırasında doktor, vücutta ince ve çözülebilir dikişler kullanarak birbiri üzerine dikmeden önce zarın yıpranmış kenarlarını kesecek, daha sonra operasyon bittiğinde görünür iz kalmayacak ve zar sağlam olacaktır.

İyileşme süreci

Kızlık zarı dikimi karmaşık olmayan bir işlem olduğundan ve 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabildiğinden iyileşme hızlıdır.

İlk 48-72 saat boyunca rahatsızlıkla birlikte bir miktar lekelenme olabilir.

Ameliyatı takip eden günlerde biraz rahatsızlık hissedersiniz ve bu his doktorun reçete edeceği ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir.

Tam iyileşme 4-6 hafta sürebilir.

Ameliyattan kısa bir süre sonra eve gidebilirsiniz, ancak iyileşmesi için biraz zamana ihtiyaç duyacağından ameliyattan sonra zarın korunması gerektiğinden dinlenmek ve rahatlamak gerekir.

Operasyondan sonra şunları yapmalısınız:

Seksten kaçınma: İlişki ağrıyı ve mide ekşimesini artıracağından 6 saat boyunca herhangi bir cinsel süreçten kaçınmalısınız.

Dar giysiler giymekten kaçının: Dar iç çamaşırı gibi dar giysiler giymeyin.

Tampondan kaçının: 6 hafta boyunca hijyenik ped kullanın.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon