• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya

Antalya Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı vajinaya girişi kapatan ince elastik bir zardır. Doğası gereği, menstruasyon sırasında kanın aktığı kızlık zarında sadece küçük bir açıklık vardır.

Bugüne kadar, kızlık zarı anatomisi tıp mesleği tarafından tam olarak neden oluştuğu bilinmemektedir. Yabancı cisimlerin çocuklukta vajinaya girmesini önleyen bir koruma olduğu düşünülmektedir. Kızlık zarı sadece ilk cinsel ilişki sırasında değil, aynı zamanda bisiklete binme gibi mekanik yükler altında da yırtılabilir. Kızlık zarı yırtılırsa, herhangi bir sebepten ötürü, evli olmayan Müslüman kadınlarla ilgili sorunlar olabilir, böylece deneyimli bir cerrah kızlık zarını kolaylıkla dikebilir.

Bu küçük müdahale yapılmadan önce, bir ön inceleme, ayrıntılı tavsiye ve olası riskler hakkında bilgi verilir.

Maliyetler bazı durumlarda önemli ölçüde farklılık gösterir.

Antalya kızlık zarı dikimi kliğinde deneyimli doktorumuzdan uygun kızlık zarı dikimi fiyatı alabilirsiniz. Bu şekilde estetik plastik cerrahi maliyetleri önemli ölçüde azaltılabilir.

Hizmetimiz ücretsiz, anonim ve bağlayıcı değildir.

Kızlık zarı dikimi nasıl çalışıyor?

Kızlık zarı onarımı sadece deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Eğer kızlık zarının kalıntıları hala varsa, tekrar birleştirilebilir.

Kızlık zarı artık mevcut olmadığında, vajinayı tekrar kapatan vücudun kendi dokusu ile yeni bir kızlık zarı yeniden oluşturulur.

Cerrahi işlem sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu küçük operasyondan iki hafta sonra, bir uzman bile artık bir kızlık zarı dikimi işleminin yapıldığını belirleyemez.

Kızlık zarı dikiminin riskleri nelerdir?

Kızlık zarı dikiminin riski, kızlık zarı yırtılacak ama kanamayacak olmasıdır. Hastaların, iyileştikten sonra ilk kez cinsel ilişkiye girdiklerinde kan akacağına dair söz verildiği klinikler vardır. Ancak bu vaatler ciddi değildir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?

Antalya'da kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı bozulunca adet düzeni değişir mi?

Kızlık zarınız bozulduğunda adet düzeninde her hang ibir değişiklik olmaz. Kızlık zarı ile adetlerinizin bir bağlantısı yoktur.

Esnek kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı tiplerinden biridir. Kızlık zarı ortasındaki delik normalden geniştir. Parmak veya penis girer ama kanama olmaz. Delik kenarlara doğru esneyecektir. Sonraki cinsel ilişkilerde de kanama olmayacaktır. Kızlık zarı muayenesi olursanız kızlık zarı tipini öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı bozulunca nasıl bir ağrı olur?

Kızlık zarı bozulunca ağrı olması şart değildir. Cinsel ilişki için kendinizi motive edip konsantrasyon sağlarsanız sıkıntı yaşamazsınız. Kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Evlenmeden veya cinsellik yaşamadan jinekolog doktora muayene olursanız size bu konuda bilgilendirme yapılacaktır.

Evlenmeden önce kızlık zarı muayenesi yapılır mı?

Evlenmeden önce kızlık zarı muayenesi yapılır. Kızlık zarı tipini öğrenip esnek veya başka yapı olup olmadığı belli olur. Adetli olmayınız muayene randevusu alırken genital temizlik de yapılmalı. Muayene ağrı acı olmadan mevcut kızlık zarına zarar vermeden yapılır.

Regl iken kızlık zarı muayenesi olur mu?

Adet bitince kızlık zarı muayenesi olmanız daha doğru olur. Kızlık zarı muayenesi için istisna durumlar olabilir bu durumda adetli iken de bakılabilir. Detaylı bilgi için kadın hastalıkları doğum uzmanımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ultrason ile kızlık zarı görülür mü?

Ultrason İle bakınca kızlık zarı görülmez. Abdominal yani karından yapılan ultrason da kızlık zarı görülmez. Kızlık zarı dikimide yaptırsanız yine de ultrason İle dikim yapıldığı görülmez.

Bozulmuş kızlık zarı dışarıdan bakılınca görülür mü?

Kızlık zarı bozulunca dışarıdan bakılınca doktor tarafından muayene edilince gözükür. Siz ayna ile bakarak kendiniz anlayamazsınız. Şüphe varsa önerimiz jinekolog doktorumuzdan randevu alarak kliniğimizde muayene olmanızdır.

Adet kanı İle kızlık zarı arasındaki fark nedir?

Adetiniz düzenli geliyorsa zaten adetli olup olmadığınızı bilirsiniz. Adet düzensizliği varsa emin olamadıysanız kadın doğum uzmanına başvurunuz. Kızlık zarı zarar görüp görmediği muayenede belli olur. Erken muayane olmanız tedavi için daha sağlıklıdır.

Kızlık zarı ayna İle görülebilir mi?

Kızlık zarı ayna ile bu konuda tecrübeli iseniz görebilirsiniz. Kızlık zarı muayene merkezimize başvurunca yapılacak jinekolog doktor muayenesi size de gösterilir kızlık zarı yapınızı öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı çapı kaç cm?

Kızlık zarı farklı tip ve boyutlarda olabilir. Herkesin genital anatomisi farklı olabilir. Kızlık zarı Himen ortasındaki delikten parmak veya penis geçebilir. İlk ilişki sonrası vajina esneyen bir yapıda olduğu için her türlü penis uzunluk ve kalınlığa uyum sağlamaktadır.

Kızlık zarı bozuk olduğunu nasıl anlarız?

Kızlık zarı bozuk olduğunu siz ayna ile bakarak veya arkadaşınıza göstererek anlayamazsınız. Yapılacak jinekolojik muayene sonrası doktor size net bilgi verecektir çünkü herkesin kızlık zarı farklı tipte olacaktır. Aynı bulgular olmayabilir görüntü vermeyebilir.

Kızlık zarı bozulduğunda ne gibi belirtiler olur?

Kızlık zarı yapısı herkes de farklı olduğu için kızlık zarı bozulunca standart aynı belirtiler olmayabilir. İlk beklenti kanama olmasıdır ama kızlık zarı esnek ise kanama olmayabilir. Kızlık zarı bazen çok etlidir cinsel ilişkiye izin vermeyebilir. Anestezi altında kızlık zarı açılması için operasyon yapılabilir. Ağrı olması şart değildir. Kızlık zarı muayenesi için jinekolog doktorumuzla görüşme yaptığınızda size detaylı bilgiler verilecektir.

Kızlık zarı bozulması için kaç cm içeride olur?

Kızlık zarı anatomik bir yapıdır. Vajinanın hemen girişinde bulunur. Dudaklarınızı aralayıp ön dişlerinize bakmak gibi. Yani çok içeride değildir. Sevişme sırasında sürtünme ile veya sert bir cisimle mastürbasyon yaparken zarar verebilirsiniz. Herkesin kızlık zarı farklı yapıdadır. Anne ve kızın, kız kardeşlerin bile farklı olabilir. Ayna ile bakarak kızlık zarı tipini anlayamazsınız. Jinekolog doktor kontrolünde muayene olarak kızlık zarı yapınızın ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra akıntı olur mu?

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra vajina florası bozulacağı için fizyolojik veya iltihabik akıntı olabilir. Kokulu akıntı yada kaşıntı olursa jinekolog doktorumuza başvurunuz size yapılacak muayene sonrası uygun ilaçlar verilecektir.

Kızlık zarı bozulunca adet sancısı geçer mi?

Kızlık zarı bozulunca adet sancısı geçmez. Adet döngüsü düzeni farklıdır. Adet sancısı farklıdır. Ağrı eşiği kişiye göre değişir. Ağrı kesici içmeden de bitebilir. Ağrı kesici iğne de yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Adet sancınız için randevu alarak klinğimize muayene olduktan sonra jinekolog doktorumuz tarafından rahatsız için önerilen tedavi metotlarını uygulayabilirsiniz.

Kızlık zarı dikildikten sonra hamile kalınır mı?

Kızlık zarı sizi gebelikten korumaz. Bakireyken sürtünme ile sevişirken gebe kalabilirsiniz. Penisin vajina içine girmesi şart değildir. Adet tarihlerinizi takip etmelisiniz. Şüpheli cinsellik sonrası gebelik testini adetiniz gecikirse yapmalısınız.

Kızlık zarı dikimi sonrası ağrı ne kadar sürer?

Kızlık zarı dikimi merkezinde yapılacak işlem öncesi anestezi verilerek vucudunuz bölgesel uyuşturulduğu için ağrı acı hissetmeyeceksiniz. Kızlık zarı dikimi sonrası size işlemden sonra önerilen ağrı kesici ilaçları kullanırsanız sorun olmaz.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürede iyileşir?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntemle yapılmaktadır. Kullanılan dikiş materyal ipliklere göre iyileşme süreci 6 haftayı bulabilir. Doktorunuz kontrole çağırarak dikişlerinize bakarak iyileşme sürecinizi takip eder.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikişler düşer mi?

Kızlık zarı dikimi geçici veya kalıcı yöntemle yapılmaktadır. Kızlık zarı dikiminde kullanılan yöntem ve dikiş iplikleri çeşitlidir. Kızlık zarı dilimde kullanılan sutur materyalleri kısa etkili veya uzun etkilidir. Kullanılan dikişler kendiliğinden erimektedir. Dikiş almaya gerek yoktur.

Kızlık zarı dikimi sonrası kızlık zarı dikimini yapan jinekolog doktorun önerilerine dikkat etmezseniz kontrollere gelmezseniz kızlık zarı dikiminde kullanılan dikişler düşer.

Kızlık zarı dikiminden sonra ilk ilişkide acı olur mu?

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra yara yeri iyileşecektir. İlk ilişki de ağrı hissi farklılık gösterebilir. Ağrı eşiği herkes de farklıdır. Kendinizi ilk ilişkiye psikolojik olarak hazırlarsanız sorun olmayacaktır.

Kızlık zarı dikimi çok acır mı?

Kızlık zarı dikimi işlemi öncesi lokal veya genel anestezi verilmektedir. Anestezi şekli yapılacak işlemin tipi kullanılacak metotlara göre değişir. Ağrı ve acı hissetmezsiniz. İşlem sonrası rutin ağrı kesici önermekteyiz.

Kalıcı kızlık zarı dikimi kaç dakika sürer?

Kızlık zarı yapınıza göre, genişliğe göre ve kullanılan metoda göre 15 dakika İle 40 dakika arasında değişebilir.

Vajina daraltma işlemini lazer vajina sıkılaştırma yaparak dikiş kullanmadan yapmaktayız. Detaylı bilgi için arayınız.

Kalıcı Kızlık zarı dikimi Sonrası nelere dikkat edilmeli?

Kızlık zarı dikimi sonrası vücudunuzun ve genital bölgenizin temizliğine dikkat etmelisiniz. İç çamaşırlarınızı günde 2 kez değiştirmelisiniz. Duş ve banyoyu doktorunuzun tarif ettiği gibi yapınız. Genital temizliğinizi size önerilecek yöntem ile yapınız. Pet takıp çıkartırken dikkat ediniz. Kontrol zamanları aksatmayınız.

Kızlık zarı dikimi sonradan anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi uygun yöntemler ile yapılıp genital temizliğe dikkat edilirse anlaşılmaz. Kızlık zarı muayenesine gidince bu konuda uzman doktor tarafından anlaşılabilir. Kızlık zarı dikimi yaptırıp bakire raporu alamazsınız.

Kızlık zarı diktirme yasal mı?

Kızlık zarı diktirme yasa dışı değildir. 18 yaş üzerinde ise kendi onayı İle yapılır. Yaptıracak kişinin tercihine bağlıdır.

Kızlık zarı dikiminden sonra dikişler ne zaman düşer?

Kızlık zarı dikimi merkezimiz özel klinik olarak çalışmaktadır. Hasta gizliliği kesindir. Hastanelerde ise durum farklıdır kayıt altına alınırsınız.

Kızlık zarı dikimi hastane kayıtlarına geçer mi?

Kızlık zarı dikimi merkezimiz özel klinik olarak çalışmaktadır. Hasta gizliliği kesindir. Hastanelerde ise durum farklıdır kayıt altına alınırsınız.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi merkezinde kızlık zarı dikimi kalıcı veya geçici olarak yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için klinikten randevu almalısınız. Adetli olmayınız. Genital temizlik yapınız. Rahat kıyafet giyiniz. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi Microcerrahi kullanılarak gerekirse vajinal lazer sıkılaştırma da eklenerek yapılır. Detaylı bilgi için kliniğimizi arayınız.

Kızlık zarı dikimi kesin kanar mı?

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra kızlık zarı dikimi yapan tecrübeli doktorunuzun size anlatacağı önerilere, genital temizlik kurallarına uyarsanız sıkıntı yaşamazsınız. Kontrol zamanlarınızı aksatmayınız

Kızlık zarı dikildiği belli olur mu?

Kızlık zarı dikimi yapan doktor profesyonel tecrübeli ise sadece daha sonra muayene eden doktor anlayabilir. Kişiye özel mikrocerrahi teknikleri ve lazer cerrahi kliniğimizde kullanmaktayız.
Antalya kızlık zarı dikimi için Antalya da bulunan kızlık zarı dikimi merkezimize başvurabilirsiniz.

Kızlık zarı dikim ücreti ne kadar?

Kızlık zarı dikimi fiyatı muayene işleminden sonra verilmektedir. Bunun sebebi tüm hastaların tıbbi durumunun farklı olması ve geçici dikim ücretiyle kalıcı dikim ücretinin farklı olmasıdır.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon